Hypotéka na byt z developerského projektu

Chcete koupit byt od developera a nevíte si rady s financováním? Financování bydlení z developerského projektu má svá specifika, ale bát se ho nemusíte.

Byt je teprve na papíře?

Z hlediska získání a čerpání hypotéky je pro banky zásadní, zda je projekt už ukončený, nebo zda byt kupujete teprve ve fázi projektu a na jeho postavení si ještě budete muset počkat. V prvním případě nic specifického neřešíte, jiná situace nastává v případě druhém.

Co bude potřeba?

Financování se trochu liší od klasické koupě bytu. Dnes je již běžné kupovat si byt, který se zatím ještě ani nezačal stavět, a banky se tomuto trendu přizpůsobily a jsou schopné poskytnout hypoteční úvěr šitý na míru. V prvé řadě je zapotřebí, aby banka developera považovala za důvěryhodného.  Důležitá je informace, jestli už má developer stavební povolení a na kdy je plánované datum kolaudace bytu. V případě výstavby budete potřebovat hypotéku čerpat postupně – určitou část musíte developerovi složit jako zálohu a následně bude banka finance vyplácet postupně v předem dohodnutém splátkovém kalendáři.

Zajistím vám hypotéku na byt od developera

Vzhledem ke specifičnosti čerpání hypotéky je vhodné využít konzultace před složením zálohy či podpisem rezervační smlouvy. Proberu s vámi, jak co nejvhodněji zkombinovat vlastní zdroje a čerpání hypotéky, a zároveň vám pomůžu s výběrem vhodného financování.

Výhodnou nabídku můžete získat od banky, se kterou developer přímo spolupracuje, ovšem nedoporučuji obracet se pouze na poradce vázaného developerem. Využijte raději nabídku trhu v celé jeho šíři. Jako nezávislý poradce nejsem vázán žádnou finanční institucí, ale vyhledávám vždy financování šité a míru každého klienta. Jsem schopen u banky zajistit lepší sazbu na developerský projekt – můžete získat úrokovu sazbu 90% LTV za cenu 80% LTV.

Ještě nemáte vybráno, ale obáváte se vývoje úrokových sazeb u hypoték?

Developerské projekty teprve prohlížíte, ale hypotéku byste nejraději vyřizovali co nejdřív? Žádný problém. Úvěr vám můžu vyřídit i předem za zvýhodněných podmínek (tedy za sazby aktuálně platné), vhodné bydlení je pak třeba najít do 12 měsíců. Můžete se tak v klidu věnovat výběru bytu a úvěr mít již schválený.

Pokud se o byty od developera zajímáte, ozvěte se mi a na vše se společně podíváme.

Nebo si spočítejte měsíční splátku sami.