Pojištění elektromobilu

 

Počet elektromobilů na silnicích se pomalu zvyšuje, přesto zatím nedosahuje takové výše, aby měly pojišťovny vytvořené speciální kategorie pro elektromobily.

Zkrátka pro pojišťovnu elektromobil jakoby neexistoval, neodlišuje ho od klasických motorových vozidel. Z toho plyne pro majitele na jedné straně výhoda, na druhé nevýhoda.

Počet elektromobilů na silnicích se pomalu zvyšuje, přesto zatím nedosahuje takové výše, aby měly pojišťovny vytvořené speciální kategorie pro elektromobily. Zkrátka pro pojišťovnu elektromobil jakoby neexistoval, neodlišuje ho od klasických motorových vozidel. Z toho plyne pro majitele na jedné straně výhoda, na druhé nevýhoda.

 

Povinné ručení elektromobilu

Elektromobily musí mít uzavřené povinné ručení stejně jako každé jiné vozidlo. Není však možné na ně aplikovat běžná kritéria, kdy se výše povinného ručení odvíjí od objemu a výkonu motoru. Pojišťovny tuto nezvyklou situaci zatím řeší jednoduše – elektromobily zařazují do kategorie aut s nejnižší kubaturou. Cena povinného ručení je tak velmi nízká, vychází přibližně o dvě třetiny levněji než u motorového vozidla se srovnatelným výkonem.

 

Havarijní připojištění

Ani u havarijního pojištění nenajdeme speciální kategorii pro elektromobily, což je v tomto případě nevýhodné, protože si připlatíte. Zohledňuje se totiž cena pojištěného vozidla a tu mají elektromobily zatím výrazně vyšší než motorová vozidla. Už se ale začínají objevovat i první vlaštovky – nabídky na slevu na havarijní pojištění elektromobilu.

 

Sjednám vám povinné ručení i havarijní pojištění

  • Srovnám vám nabídky jednotlivých pojišťoven.
  • Vybrané pojištění s vámi sjednám on-line.
  • Vše potřebné s vámi můžu vyřídit na dálku, není třeba chodit nikam na pobočku, není potřeba podepisovat žádné dokumenty.
  • Nemusíte se tak o nic starat, vyřídit si pojištění elektromobilu bude hračka.

 

Změny v bonusech

Na konečnou výši povinného ručení má vliv i věk, bydliště a bonusy/malusy pojistníka. V počítání bonusů dochází aktuálně k několika změnám.

Co konkrétně se mění?

  • Použití historie – vždy se bude počítat skutečná doba pojištění a skutečný počet škod.
  • Přesun bonusu mezi jednotlivými kategoriemi vozidel již nebude možný.
  • Bonus klienta nemůže být převáděn, tzv. děděn, na jiné členy rodiny.
  • Zohlednění leasingu – průběh pojištění bude vázán k osobě pojistníka, ne k osobě provozovatele vozidla.
  • Zahrnutí první škody – dříve se často nezapočítávala první škoda, to již nebude možné.
  • Konzistentní informace napříč pojistiteli – klient vždy dostane jasné informace o době trvání pojištění a počtu škod.

Pokud máte o pojištění elektromobilu zájem, kontaktujte mě.