Žijete v zahraničí a chcete si pořídit investiční bydlení nebo bydlení pro rodinu v České republice?  Pokud potřebujete získat hypoteční úvěr a příjmy máte ze zahraničí, můžete narazit na mnohé problémy. Vaše situace bude složitější, ale není neřešitelná.

Které požadavky banky se pro vás mohou stát problematickými?

  • Banka bude vyžadovat zástavu nemovitosti nacházející se na území ČR.
  • Banka musí akceptovat váš příjem ze zahraničí.

 

Zástava nemovitosti na území ČR

Tento požadavek lze vyřešit lehce, pokud bude stačit jako zástava právě kupovaná nemovitost v ČR.

 

Doložení příjmu ze zahraničí

Komplikovanější může být doložení příjmu. Banky lépe přijímají příjmy ze zaměstnaneckého poměru v zahraničí. Příjmy z podnikání ze zahraničí často akceptovat nechtějí. Stejně tak může vaši šanci na získání hypotéky snížit příjem v jiné měně než EUR nebo USD.

Bance musíte doložit pracovní smlouvy a potvrzení příjmu (mohou být potřeba úředně ověřené překlady) a výpisy z vašeho bankovního účtu.

Banku bude také zajímat obor vaší činnosti v zahraničí, země, ve které pracujete, a také vaše cena na trhu práce v ČR (pro případ, že byste se vraceli domů).

 

Diskontování čistého příjmu

Při posuzování příjmu narazíte ještě na další úskalí – na tzv. diskontování příjmu. Zjednodušeně jde o to, že se přepočítá budoucí hodnota na současnou hodnotu. Banky tímto zohledňují budoucí možné kreditní a měnové riziko a chrání se před negativními změnami směnných kurzů. Váš čistý příjem ze zahraničí tak nebude započítán celý, ale bude ponížen cca o 20-30 %. Míra přepočtu příjmu se u jednotlivých bank liší.

 

Vyřídím vše za vás

Vzhledem ke zmíněným specifikům a možným komplikacím je vhodné využít služeb finančního poradce.

Díky tomu, že dlouhodobě spolupracuji s bankami napříč trhem, umím pomoci i s těmito případy a jsem schopen získat pro vás nejvýhodnější nabídky. Se zajišťováním úvěru pro Čechy žijící v zahraničí mám zkušenosti a vím, co můžete získat. Úvěr je možné vyřídit i na základě plné moci.

Pokud vás zajímá propočet reálného výnosu při koupi nemovitosti přes hypotéku, máme nástroje na výpočet ekonomické efektivnosti při nákupu investiční nemovitosti.

 

Pro více informací mě neváhejte kontaktovat.